Zastanawiacie się, którą szkołę wybrać? Targi Edukacyjne „Szkolne Prezentacje’2023”

W hali widowiskowo-sportowej ”Pogoń” przy ul. Wolności 406 już za niecały miesiąc, 13 kwietnia, odbędą się jubileuszowe XXV Zabrzańskie Targi Edukacyjne „Szkolne Prezentacje’2023”.

To szansa dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek, a także wymagania, jakie spełniać muszą kandydaci. Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi ok. 2 tys. uczniów zabrzańskich szkół ponadpodstawowych.

Targi mają za zadanie umożliwienie uczniom zapoznanie się w jednym miejscu i w tym samym czasie z jak najpełniejszą ofertą publicznych i niepublicznych szkół średnich, stworzenie młodzieży możliwości osobistego kontaktu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i przedstawicieli pracodawców w celu zorientowania się w późniejszych szansach na rynku prac.

Wydarzenie umożliwia zabrzańskim publicznym szkołom średnim oraz szkołom wyższym prezentację swoich osiągnięć, oferowanych kierunków i typów kształcenia, a także przedstawienie w sposób bezpośredni zainteresowanym uczniom informacji o życiu szkoły, o jej specyfice i warunkach przyjmowania kandydatów.

Wzorem lat ubiegłych zwiedzanie ekspozycji odbywać będzie się w zorganizowanych grupach i pod opieką nauczycieli, wg ustalonego wcześniej harmonogramu zwiedzania. Pierwsze wejście zaplanowano na godzinę 9:30, a następne co pół godziny, aż do godziny 16:00.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia są: Miasto Zabrze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze