Zaprószenie ognia przyczyną pożaru mieszkania w Rokitnicy? Trzy osoby trafiły do szpitala

W nocy z poniedziałku na wtorek w Rokitnicy doszło do pożaru. Spaleniu uległo wnętrze mieszkania na parterze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wojska Polskiego 9a w Zabrzu.

Straż pożarną powiadomiono o godzinie 02:10.

Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy z JRG Zabrze oraz dwa zastępy OSP z Zabrza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono iż pożarem objęte jest mieszkanie na parterze. Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczo-gaśniczych polegających na podaniu wody do płonacego mieszkania oraz przeprowadzeniu ewakuacji mieszkańców – przekazuje st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik KM PSP Zabrze.


Po szybkim opanowaniu pożaru ewakuowane osoby zostały przebadane przez będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. Trzy osoby zostały przewiezione na obserwację do szpitala z oznakami podtrucia gazami pożarowymi

– dodaje Strugacz.

Działania straży pożarnej zostały zakończone o godzinie 4:43. W wyniku pożaru spaleniu uległo całe wyposażenie mieszkania, nadpaleniu uległy elementy wyposażenia na klatce schodowej oraz elewacja wokół okna spalonego mieszkania. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

(żms)/KM PSP Zabrze
fot. PSP Zabrze