Zanieczyszczenie sporego odcinka DTŚ. Posiadacie nagrania z tego zdarzenia? MZD prosi o kontakt

Ktoś zanieczyścił jezdnię na DTŚ na 500-metrowym odcinku. Posprzątanie tego bałaganu wymagało zaangażowania wielu służb, a trwało kilka godzin. Teraz poszukiwani są świadkowie, którzy posiadają materiały pozwalające na identyfikację winnego.

O sprawie poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, jednak nie tylko naszego miasta dotyczyć mogą poszukiwania. Drogową Trasą Średnicową poruszają się na co dzień mieszkańcy wielu śląskich miejscowości.

W sobotę (6 sierpnia) w godzinach okołopołudniowych doszło do zanieczyszczenia półkilometrowego odcinka nawierzchni drogi wojewódzkiej 902 (DTŚ) w kierunku Gliwic na wysokości zjazdu na ulicę Roosevelta – poinformował MZD w Zabrzu w internetowym wpisie.

W działaniach oczyszczania drogi udział brało 6 radiowozów Policji, sprzęt MZD, zamiatarka mechaniczna oraz brygada do oczyszczania ręcznego. Utrudnienia w ruchu trwały 5 godzin

– dodają zabrzańscy drogowcy.

MZD apeluje do osób, które dysponują informacjami bądź jakąkolwiek dokumentacją, w tym zdjęciami lub nagraniami wideo pozwalającymi na identyfikację sprawcy, o kontakt – nr tel. 32 2776800 lub mail: sekretariat@mzd.miastozabrze.pl.

Dziękujemy za sprawne przeprowadzenie działań: Policji, Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz służbom oczyszczania z firm „Probud” oraz „Dromar” – zaznacza Zarząd.

(żms)/MZD w Zabrzu (FB)
fot. MZD w Zabrzu