Zakończyła się budowa nowej fabryki w Zabrzu. „Inwestycja pozwoli nam na dynamiczny rozwój”

Spółka Poltech, certyfikowany producent koszy zbrojeniowych do ścian oporowych oraz zbrojeń dla budownictwa mieszkaniowego, oficjalnie otworzyła swoją fabrykę w Zabrzu. Zakład o kubaturze 5500 m2, wyposażony został w najnowocześniejsze technologie produkcyjne.

W 2021 roku firma zakupiła w naszym mieście działkę o powierzchni 6,89 ha. Dzięki ukończeniu nowej inwestycji Poltech będzie w stanie znacząco zwiększyć swoją produkcję i poszerzyć ofertę produktową.

Otwarcie nowej fabryki to dla nas ogromne wydarzenie. To owoc wieloletniej pracy i zaangażowania całego zespołu. Jestem przekonana, że ta inwestycja pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój i umocnienie naszej pozycji na rynku

– powiedziała podczas otwarcia Lucyna Kornek, prezes firmy Poltech sp. z o.o.

Poltech Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem średniej wielkości, zarządzanym przez właściciela firmy. Zatrudnia prawie 250 współpracowników w Polsce i w Niemczech. Od ponad 20 lat jest godnym zaufania partnerem dla swoich klientów. Proces produkcyjny zbrojeń dla ścian oporowych otrzymał certyfikat TÜV Rheinland. W Niemczech firma świadczy usługi w zakresie produkcji prefabrykatów betonowych oraz koszy zbrojeniowych.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze