Zakaz stadionowy i wysoka grzywna za wniesienie alkoholu na mecz. Sąd działał w trybie przyspieszonym


Zabrzański sąd w trybie przyspieszonym rozpatrzył wniosek o ukaranie mężczyzny, który w trakcie piątkowego meczu Górnika z Koroną Kielce na teren Areny Zabrze wniósł alkohol. Sprawa zakończyła się wyrokiem skazującymi.

Po przerwie spowodowanej pandemią SARS-COV-2 na trybuny stadionu przy ulicy Roosevelta powrócili kibice. Niestety nie wszyscy dostosowali się do zasad obowiązujących podczas imprezy masowej.

Podczas piątkowego meczu piłki nożnej pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce, policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Mysłowic. Mężczyzna usłyszał zarzuty wniesienia na teren stadionu alkoholu i spożywania go w czasie trwania imprezy masowej. Ustawodawca wyraźnie określił zachowanie kibiców podczas imprezy masowej, podczas której obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu – mówi sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W sobotę policjanci doprowadzili mężczyznę do sądu, gdzie ukarany został grzywną w wysokości 2500 zł oraz zakazem wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat

– dodaje oficer prasowy.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 56 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych każdemu, kto wbrew przepisom tej ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe, grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 złotych.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze