Zaginiony 29-latek nie żyje. Przyczyna i czas śmierci będą ustalane podczas sekcji zwłok

Zakończono poszukiwania 29-letniego zabrzanina, który zaginął po spotkaniu towarzyskim w środę, w ubiegłym tygodniu. Niestety, mężczyzna nie żyje. W rejonie przepompowni przy ulicy Na Piaskach w poniedziałek odnaleziono jego ciało.

W poszukiwaniach brali udział policjanci z zabrzańskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji oraz strażacy. Ciało podczas obchodu odnalazł pracowniki ochrony pobliskiego zakładu, znajdowało się w trudno dostępnym terenie między ulicami Bytomską a Na Piaskach – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora wykonano czynności procesowe. Sekcja zwłok pozwoli na dokładne ustalenie czasu i przyczyny śmierci

– dodaje oficer prasowy.


Przypomnijmy, że 29-letni zabrzanin w środę, 14 kwietnia, późnym wieczorem wyszedł ze spotkania ze znajomymi na ulicy Jarzębiej i miał się udać do swojego miejsca zamieszkania, przy ulicy Gagarina. Tam jednak nie dotarł, nie nawiązał też kontaktu z rodziną. Od pięciu dni służby prowadziły poszukiwania mężczyzny.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze