Zaczepiał przechodniów, zaatakował młodą kobietę. 3-miesięczny areszt za usiłowanie rozboju

fot. zdj. poglądowe

32-latek, który na przystanku autobusowym przy ulicy Wolności 328 usiłował dokonać rozboju, został już zatrzymany przez policjantów z III komisariatu. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

W minioną niedzielę krótko przed godziną 15:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że agresywny i prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna zaczepia ludzi.

Zgłaszający przekazał też informacje, że mężczyzna ten chce wyłudzić telefon i pieniądze od ludzi oraz że miał zaatakować młodą kobietę. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Mundurowi przy pobliskim sklepie napotkali kobietę, która została zaatakowana przez mężczyznę, którego dotyczyła interwencja – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W rozmowie z nią mundurowi ustalili, że mężczyzna usiłował dokonać kradzieży trzymanego przez nią w ręce telefonu komórkowego grożąc jej przy tym pobiciem i pozbawieniem życia

– dodaje Bijok.

Kobieta nie dała sobie wyrwać smartfona i schroniła się przed nim w sklepie, a napastnik się oddalił. Znając rysopis mężczyzny, policjanci rozpoczęli jego poszukiwania, które kilka chwil później dały efekt – 32-latek został zatrzymany. We wtorek zabrzański sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego w tej sprawie zabrzanina.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdj. poglądowe