Zabrze zamieni się w plener malarski. Wystawę zobaczymy w MOK Zabrze

We wrześniu już tradycyjnie centrum miasta zmienia się w artystyczną pracownię dla młodzieży Liceum Sztuk Plastycznych z Zabrza – Kończyc. 15 września w godzinach od 9:00 do 14:00 po raz kolejny odbędzie się miejski plener malarski.

Młodych artystów wyposażonych w blejtramy oraz farby można będzie zobaczyć w centrum Zabrza w okolicach placu Wolności, w pobliżu Kwartału Sztuki (Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska) oraz przy Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej przy ulicy Miarki.

Tegoroczne zmagania młodzieży odbywają się pod hasłem “100 lat w rytmie Zabrza”.

Inspiracji szukać będziemy w tętniącym rytmie ludzi przemierzających miasto, architekturze, roślinności, geometrii i powtarzalności z uwagą zanurzając się historię naszego miasta – tłumaczy Piotr Proba, kierownik artystyczny z Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.


Kolejny raz można będzie zobaczyć na żywo proces twórczy malarstwa plenerowego licealistów z Kończyc. Prace uczniów Liceum Sztuk Plastycznych będzie można zobaczyć na poplenerowej wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, na co już teraz serdecznie zapraszamy – dodaje Proba.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze