Zabrze otrzymało tytuł „Najpiękniejszego Miasta Tour de Pologne” w jednej z 3 kategorii

9 listopada, na terenie stadionu Arena Zabrze, odbyła się konferencja podsumowująca 74. Tour de Pologne. Wzięli w niej udział miłośnicy kolarstwa, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele mediów oraz sponsorzy. Podczas konferencji ogłoszono wyniki konkursu na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”.

W poszczególnych kategoriach nominowani byli;
„Start”; Jaworzno, Tarnowskie Góry, Kopalnia Soli Wieliczka, OLIMP Nagawczyna,
„Premia specjalna”; Bielsko-Biała, Olkusz, Siemianowice Śląskie,
„Meta”; Bukowina Tatrzańska, Katowice, Kraków, Zabrze,

Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe, multimedialne puchary, które przez kolejny rok będą mogli prezentować mieszkańcom swoich miast.

W kategorii „Start” statuetkę otrzymały Tarnowskie Góry. W kategorii „Premia Specjalna” statuetkę otrzymało Bielsko-Biała. [perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]„Najpiękniejszym Miastem Tour de Pologne” w kategorii „Meta” zostało Zabrze, które po raz pierwszy znalazło się na trasie tegorocznej edycji wyścigu.[/perfectpullquote]

Zlokalizowana przy Arenie Zabrze meta 4. etapu Tour de Pologne przyciągnęła nie tylko wiernych kibiców kolarstwa, ale również licznie przybyłych mieszkańców Zabrza, którzy stworzyli na mecie niepowtarzalną atmosferę.

– Wyboru dokonała specjalna kapituła, złożona z przedstawicieli sponsorów i największych polskich mediów. – Wiem, że kapituła miała twardy orzech do zgryzienia, bo tegoroczny wyścig był naprawdę wyjątkowy pod każdym względem. Kolejny raz okazał się wielkim sportowym wydarzeniem, ale warto też podkreślić zaangażowanie miast i kibiców, których przy trasie tegorocznego Tour de Pologne pojawiło się ponad trzy miliony dwieście tysięcy. To ogromny sukces i znak tego, że Polacy naprawdę kochają kolarstwo. Z kolei dla nas to sygnał, że idziemy w dobrym kierunku. Raz jeszcze więc dziękuję wszystkim miastom i miasteczkom na trasie. Szczególnie tym nominowanym w konkursie. I od razu wielkie gratulacje dla laureatów – mówi prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.

– Dynamiczny, a zarazem zrównoważony rozwój Zabrza, można porównać do rozpędzonego peletonu kolarzy pokonujących trasę Tour de Pologne. Podobnie jak w wyścigu liczy się przygotowanie, zaangażowanie, pasja i wola osiągnięcia wyznaczonych celów. Tour de Pologne w Zabrzu to było bez wątpienia święto nie tylko dla miłośników kolarstwa, których w naszym mieście nie brakuje. To także była okazja to zaprezentowania wyjątkowych w skali kraju oraz Europy miejsc, obiektów i inicjatyw. Obok przeżywania sportowych emocji chcemy upowszechniać atrakcyjne tereny inwestycyjne strefy ekonomicznej czy atrakcje turystyczne warte odwiedzenia, jak kopalnia Guido, kompleks Sztolnia Królowa Luiza z Parkiem 12C i Bajtel Grubą. Jestem przekonana, że obok emocji sportowych na odwiedzających nasze miasto czekają również emocje związane ze zjazdem pod ziemię i przeżyciem niepowtarzalnych wrażeń podczas górniczej szychty.- podczas uroczystości podkreślała Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik (WKS Zabrze)