Zabrzańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W planie koncert orkiestry, przemarsz i msza

Miasto podało już plan obchodów Święta Niepodległości w Zabrzu. Wystąpi orkiestra, będzie przemarsz i uroczysta msza, a także występ artystyczny uczniów jednego z zabrzańskich liceów.

11 listopada o godzinie 10:00, na placu Warszawskim odbędzie się koncert Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza, a o godzinie 10:10 złożenie meldunków i przegląd pododdziałów. O godzinie 10:20 zostanie odegrany Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej, a już kwadrans później zaprezentowana zostanie etiuda artystyczna z cyklu „Szkicownik Polski” w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.

O godzinie 10:45 uczestnicy uroczystości przemaszerują z placu Warszawskiego do kościoła pw. św. Anny.

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” odprawiona zostanie w kościele pw. św. Anny w Zabrzu o godzinie 11:00. Po nabożeństwie pod krzyżem na placu kościelnym zostaną złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski.

Na zakończenie uroczystości odbędzie się koncert w ogrodzie parafialnym, podczas którego ponownie będzie można posłuchać Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego.

(żms)/UM Zabrze