Zabrzańskie muzea wznawiają działalność. To ostatni dzień, żeby zobaczyć jedną z wystaw

Muzea i galerie sztuki po długiej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, 1 lutego wznowiły swoją działalność. Również zabrzańskie placówki otwarły się dla zwiedzających.

Bardzo się cieszymy, że znowu będziemy mogli pokazywać nasze zbiory oraz prowadzić działalność edukacyjną i popularyzatorską. Oczywiście z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego – komentują muzealnicy.

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza do odwiedzenia wystawy „Parki w przedwojennym Zabrzu”, która jest już dostępna dla zwiedzających w siedzibie przy ul. Powstańców Śląskich 3. Od 7 lutego można będzie podziwiać twórczość Ewy Zajler-Płatek na wystawie „Strefa koloru”, która zaprezentowana zostanie w Galerii Muzeum Café Silesia przy ul. 3 Maja 6.


Natomiast jeszcze tylko dzisiaj (środa, 3.02.) można zwiedzać tam wystawę “Zabrze malowane pędzlem i obiektywem”.

Swoje podwoje otwiera również Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – już od najbliższej soboty (6 lutego) czynna będzie Podziemna Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza – to propozycja skierowana przede wszystkim do najmłodszych. To oferta łącząca edukację i zabawę z aktywnym zwiedzaniem kopalni.

W programie wędrówka podziemnym labiryntem górniczych korytarzy, podczas której dzieci i ich rodzice poznają niesamowity świat śląskich legend tropiąc ślady Skarbnika, obserwują pracę czynnych maszyn górniczych (w tym spotkanie z 22-tonowym gigantem), wspólnie rozwiązują przygotowane na trasie zadania, a dzięki atrakcyjnym pokazom multimedialnym zdobywają i poszerzają swoją wiedzę. Finałem zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą Karlik.

Zwiedzanie będzie możliwe w małych grupach do 10 osób. Istnieje również możliwość wykupienia indywidualnej wycieczki rodzinnej.

Zrobiliśmy wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, stosując się do wszystkich wytycznych. Jestem pewny, że każdy miło i rodzinnie spędzi tutaj czas. Nasze podziemia to naprawdę miejsce warte odkrycia! – mówi Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Rezerwacji biletu można dokonać od 3 lutego telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują się na stronie sztolnialuiza.pl.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze