Zabrzańskie Klasyki po raz kolejny wyjadą na ulice. Gratka dla fanów motoryzacji

fot. archiwum

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz dziewiąty w naszym mieście organizuje imprezę Zabrzańskie Klasyki Nocą. Tym razem przy wsparciu Szybu Maciej.

Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia!

Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 16.00, 13 kwietnia (sobota) na parkingu na pl. Warszawskim. O godz. 16.45 z parkingu ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy centrum miasta, Zaborze, Biskupice, Mikulczyce i fragment Maciejowa.

Na terenie Szybu Maciej uczestników czeka szereg atrakcji: kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowia Ratunkowego Eskulap

Na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej, amerykańskiej czy japońskiej. Będzie więc to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.