Zabrzańska policja dostała nowe motocykle. Już wykorzystuje je do akcji „Bezpieczny pieszy”

Na ulicach naszego miasta prowadzona jest akcja „Bezpieczny Pieszy”. Zabrzańscy policjanci wykorzystują do działań nowe motocykle, jakie w ostatnim czasie zasiliły flotę tutejszej jednostki.

By zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, oprócz codziennych kontroli drogowych policjanci cyklicznie prowadzą także różnego rodzaju działania drogowe. Jedną z takich policyjnych akcji są działania „Bezpieczny Pieszy”, które w środę od rana prowadzi zabrzańska drogówka.

Działania te ukierunkowane są przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Policjanci prowadzą więc wzmożone kontrole stosowania się przez pieszych do przepisów ruchu drogowego

– informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W trakcie działań policjanci wykorzystują nowe motocykle, które kilka dni temu trafiły na wyposażenie zabrzańskiej jednostki. Na drogach naszego miasta można już zobaczyć policjantów korzystających z nowego sprzętu w odświeżonej kolorystyce.

Motocykl BMW R 1250 RT zasilany jest dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer – dodaje rzecznik policji.

Zupełnie nowe barwy policyjne zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego oraz czerwonego

– kontynuuje Bijok.

W wyposażeniu nowych służbowych jednośladów znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki, a także inne elementy poprawiające komfort kierowcy. Łącznie do zabrzańskiego garnizonu trafią 4 takie motocykle.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze