Zabrzańscy policjanci regularnie szkolą się w strzelaniu. “Muszą się wykazać szybkością” (TV)

Aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe, policjanci z Zabrza cyklicznie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności praktyczne. Systematycznie dbają również o kwalifikacje strzeleckie.

Treningi i egzaminy odbywają się pod czujnym okiem policyjnych instruktorów strzelectwa.

Tego typu szkolenia odbywają się systematycznie. Rozpoczynają się omówieniem zasad obowiązujących zarówno na strzelnicy, jak i podczas samego treningu. Egzamin polega na oddaniu strzałów z broni krótkiej – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Każdy policjant ma świadomość, że w czasie pełnionej służby może spotkać się z sytuacją, podczas której będzie musiał sięgnąć po broń palną. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego i szybkiego posługiwania się nią

– dodaje oficer prasowy.

Szkolenie strzeleckie musi zaliczyć każdy stróż prawa. W strzelaniu wykorzystuje się różne jednostki broni oraz różne sytuacje – zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Policjanci podczas treningu muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością – zaznacza Bijok.

W szkoleniu biorą udział zarówno mundurowi, jak i policjanci pionów kryminalnych, którzy na co dzień pełnią służbę w ubraniach cywilnych, a broń noszą w ukryciu.

(żms)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze