Zabrzanka sprawdziła, gdzie jej mąż roztrwania pieniądze. Wykryto kolejny punkt z automatami

We wtorek w godzinach wieczornych policjanci z I komisariatu zabezpieczyli kolejne 3 automaty do nielegalnych gier hazardowych. Tym razem stało się to po zgłoszeniu mieszkanki, która chciała w ten sposób powstrzymać trwonienie pieniędzy przez męża.

O godzinie 22.35 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia lokalu z nielegalnymi automatami do hazardu. Zgłaszającą interwencje była mieszkanka Zabrza, która poirytowana faktem, że jej mąż przegrywa pieniądze, grając na “automatach”, postanowiła dowiedzieć się gdzie jej mąż traci zarobione pieniądze.

Jak się okazało punkt z nielegalnymi automatami do hazardu, znajdował się na ul. Sportowej. Stojąc przed wejściem do lokalu, zdenerwowana kobieta zdecydowała się zadzwonić po pomoc na numer alarmowy 112.

Na miejsce skierowano patrol z I komisariatu. Przybyli mundurowi weszli do lokalu i ujawnili w nim 3 nielegalne automaty, w lokalu była też obecna 62-letnia pracownica lokalu. Zabezpieczone automaty trafią do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.


(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze