Za kąpiel w niedozwolonym miejscu można dostać grzywnę. Policjanci kontrolują zbiorniki wodne


Policjanci wraz ze strażnikami miejskimi sprawdzali zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania. Miejsca te w trwającym sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe.

Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście.

Chociaż na terenie Zabrza nie ma dużych akwenów wodnych, to są miejsca gdzie nad różnego rodzaju zbiornikami wypoczywają mieszkańcy. O ile w przypadku miejsc objętych stałą ochroną ratowników wodnych możemy być w miarę spokojni o bezpieczeństwo korzystających z nich osób, to już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa kąpieli w niechronionych zbiornikach – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W naszym mieście występuje kilka miejsc, które nie są przeznaczone do kąpieli, a jednak kuszą i przyciągają osoby nieodpowiedzialne, które często przyjemność kąpieli łączą z sięganiem po alkohol.

– dodaje Bijok.

Mundurowi, jak co roku, będą te miejsca systematycznie kontrolować. Względem osób łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje.

Art. 55. Kodeksu wykroczeń, Kąpiel w miejscach zabronionych Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze