Z narkotykami i pod ich wpływem, z promilami, z zakazem kierowania… Rozpoczął Nowy Rok od kłopotów

Podczas kontroli drogowej w Zabrzu wpadł mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu i narkotyków. Był to jednak dopiero początek przewinień kierującego, któremu grozi teraz do 5 lat więzienia.

Nietrzeźwego delikwenta podróżującego Oplem zatrzymano w minioną sobotę przed południem, na ulicy Charles’a de Gaulle’a.

Kierującym okazał się 28-letni powiatu oświęcimskiego. Mężczyzna miał orzeczony zakaz kierowani pojazdami mechanicznymi do 2023 roku i był poszukiwany. Nie było to jego jedyne przewinienie. Jak się okazało 28-latek miał przy sobie marihuanę amfetaminę – poinformował sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Ponadto kierował pojazdem, będąc nietrzeźwym oraz będąc pod wpływem marihuany i amfetaminy, co potwierdziło badanie wykonane przez policjantów. W jego organizmie było 0,82 promila alkoholu. W tej sytuacji pobrana została krew do badań

– dodaje Bijok.

28-latek będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod ich wpływem oraz za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie policyjnej kontroli wpadł też 32-letni pasażer opla u którego policjanci również znaleźli amfetaminę oraz marihuanę.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze