Yorkshire terrier wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Na ratunek ruszyli zabrzańscy policjanci

Zabrzańscy policjanci uratowali psa, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Wystraszonego yorka mundurowi przekazali pracownikom miejskiego schroniska dla zwierząt, a służby zabezpieczyły wejście do studzienki.

Do zdarzenia doszło w nocy na ulicy Krakowskiej w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica. [perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Kilkanaście minut po godzinie 4.00 dyżurny komisariatu V otrzymał zgłoszenie, że w studzience kanalizacyjnej na głębokości 1,5 metra znajduje się mały pies, który nie potrafi wyjść.[/perfectpullquote]

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Wejście do studzienki, w której nie było włazu zabezpieczającego, częściowo zastawione było betonową płytą. Mundurowi odsunęli płytę i zeszli po wystraszonego yorkshire terriera do studzienki.

Miniaturowego yorka przekazano pracownikowi miejskiego schroniska dla zwierząt. Na miejsce wezwano również służby, które zabezpieczyły wejście do studzienki kanalizacyjnej. Mamy nadzieję, że uratowany piesek szybko odnajdzie swój dom. (KMP Zabrze)