Wypadek motocyklisty na Drogowej Trasie Średnicowej. „Zderzył się z oznakowaniem pionowym”

Na DTŚ w Zabrzu doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. 37-letni kierowca jednośladu uderzył w znak drogowy, a następnie w barierę drogową. Nieprzytomnego mężczyznę natychmiast przewieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 18:00.

Wstępnie ustalono, że kierujący motorem 37-letni mężczyzna zderzył się z oznakowaniem pionowym nakazującym zmianę pasa ruchu, a następnie uderzył w barierki ochronne. Sprawę wypadku wyjaśniają zabrzańscy policjanci. Jednocześnie apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Policja przypomina, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu.

Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze, a także w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze – podkreśla Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze