Wypadek autobusu na DK88, dwie osoby trafiły do szpitala. 66-letni kierowca nie zauważył naczepy?

Na zabrzańskim odcinku DK88 w środę przed południem doszło do wypadku autobusu, który wjechał w inny pojazd, powodując kolejne zdarzenia. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do wypadku drogowego doszło na 27 km w kierunku Bytomia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 66-letni kierowca autobusu w wyniku niezachowania należytej ostrożności, uderzył w oznakowany naczepą pojazd obsługi technicznej marki fiat doblo. Ten następnie uderzył w stojącego przed nim volkswagena, w wyniku czego volkswagen uderzył w stojącą przed nim koparkę – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W zaparkowanych pojazdach nie było żadnych osób. W wyniku zderzenia kierowca oraz jedna pasażerka autobusu z niegroźnym urazami, w stanie przytomnym zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca autobusu był trzeźwy

– dodaje oficer prasowy.

Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, a także technik kryminalistyczny. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i kulturę jazdy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze