Wykonano roboty rozbiórkowe na wiadukcie zachodnim. Postęp prac na alei Korfantego

Trwają prace remontowe, w efekcie których zmodernizowane zostaną wiadukty w ciągu alei Korfantego nad Drogą Krajową nr 88 i torami PKP. Przebudowa obiektów jest przyczyną zmienionej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania wyżej wymienionych dróg.

Od 3 stycznia w ciągu alei Korfantego wprowadzone zostało zwężenie drogi do jednego pasa jezdni w każdym z kierunków wraz z przeniesieniem całego ruchu na wiadukt zachodni. Jednocześnie zamknięty pozostaje zjazd z DK88 na alei Korfantego, w związku z tym wprowadzony został objazd ulicami Szkubacza i Mielżyńskiego.

W rejonie prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie prędkości. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości.

W ramach przeprowadzanej inwestycji wykonano już prace rozbiórkowe na wiadukcie zachodnim (nawierzchnia jezdni i chodników) oraz przeprowadzone zostały badania elementów betonowych. Przęsło skrajne od strony os. Kopernika zostało podniesione. Trwają przygotowania do podniesienia przęsła skrajnego od strony Centrum. Prowadzone są również roboty związane z wymianą łożysk. Jednocześnie zakończyły się prace związane ze wzmocnieniem podpór pośrednich, w ramach których po stronie południowej zmodernizowano 12 słupów.

Warto przypomnieć, że w Zabrzu prowadzonych jest aktualnie szereg inwestycji drogowych mających na celu usprawnienie komunikacji w naszym mieście m.in.: remontowany jest wiadukt w ciągu ul. Heweliusza/Hermisza, trwa budowa nowego wiaduktu przy ulicy Roosevelta, rozbudowa skrzyżowania ulic Tarnopolska, Kościuszki, Chopina, przedłużenie alei Korfantego do ul. Brygadzistów wraz z budową ronda turbinowego w rejonie skrzyżowania ulic Tarnopolska i Brygadzistów, a także miejsc postojowych przy ulicy Staromiejskiej i Niepokólczyckiego. Wkrótce rozpocznie się również budowa nowych odcinków ul. Sudeckiej i Obrońców Westerplatte.

(ŻMS)/UM Zabrze
Fot. UM Zabrze