Wybudują nowe boisko treningowe dla Górnika Zabrze. Czernik: “to dla nas historyczna chwila”

Na Arenie Zabrze podpisano w czwartek umowę na wykonanie pełnowymiarowego boiska treningowego o podgrzewanej murawie. Inwestycja kosztować będzie 4,5 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie, które miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu.

Spółka Stadion w Zabrzu ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę boiska treningowego 9 czerwca. Wpłynęły trzy oferty. Przetarg wygrała firma Interhall Sp. z o.o. Prace budowlane powinny się zakończyć do końca tego roku.

Zakres robót obejmie m.in.: budowę boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach 105 x 68 m na osi północ-południe; wykonanie instalacji ogrzewania boiska oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury węzła cieplnego stadionu do jego zasilania; przygotowanie infrastruktury pomiędzy węzłem, a boiskiem do ogrzewania murawy; instalację drenażu terenu oraz instalację podlewania wraz ze zbiornikiem retencyjnym zasilanym przez wody pozyskane z drenażu.


To dla nas historyczna chwila – komentował Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze. – To będzie boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu. Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom naszego zabrzańskiego klubu.

(żms)
fot. UM Zabrze