Wtargnął na stadion Górnika pijany i z narkotykami. Kibicowi z Rudy Śląskiej grozi zakaz stadionowy


W sobotę Górnika Zabrze podejmował u siebie drużynę klubu Raków Częstochowa. Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie prawie 18 tys. widzów. Nie obyło się bez incydentów.

Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta. Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej i co może ze sobą posiadać.

Obowiązujące przepisy w sobotni wieczór niestety zlekceważył 21-letni kibic z Rudy Śląskiej. Będąc w stanie nietrzeźwości, usiłował wtargnąć na teren stadionu.


Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Ponadto podczas przeszukania policjanci ujawnili u niego środki odurzające w postaci marihuany.

Młody mężczyzna odpowie teraz przed zabrzańskim sądem, za posiadanie narkotyków oraz złamanie przepisów dotyczących imprez masowych. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat 3, grozi mu również zakaz stadionowy. Czynności w sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze