Wtargnął na płytę boiska tuż po meczu, został zatrzymany. Grożą mu surowe konsekwencje

Podczas meczu Górnika Zabrze z Podbeskidziem nie obyło się bez incydentu. Tuż po zakończeniu spotkania 42-letni gliwiczanin wtargnął na płytę boiska. Został ujęty przez ochronę, a następnie przekazany policji.

Wydarzenia miały miejsce w niedzielne popołudnie.

Zabrzańscy policjanci wsparci przez mundurowych prewencji ze śląskiego garnizonu zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Podbeskidzia. Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie ponad 7 tys. widzów. Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta. Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Obowiązujące przepisy w niedzielny wieczór niestety zlekceważył 42-letni kibic z Gliwic, który tuż po zakończeniu meczu wtargnął na teren płyty boiska. Mężczyzna został ujęty przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie

– dodaje Bijok.

Mieszkaniec Gliwic odpowie teraz przed zabrzańskim sądem za złamanie przepisów dotyczących imprez masowych. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat 3 grozi mu również zakaz stadionowy. Czynności w sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze