Wpadli do salonu gier, obezwładnili obsługę i ukradli gotówkę. Jeden ze sprawców już w rękach policji

Kryminalni zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na salon gier. Rabuś razem ze swoim wspólnikiem ukradli gotówkę z trzech automatów do gier i dwa telefony komórkowe.

Kwestią czasu jest zatrzymanie drugiego ze sprawców.

Do zdarzenia doszło około 1.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z zabrzańskich salonów gier. Do budynku weszło dwóch mężczyzn, którzy używając przemocy obezwładnili pracownicę, a następnie skradli gotówkę z trzech automatów oraz dwa telefony komórkowe.
Napastnicy uciekli, a do akcji wkroczyli policjanci z Zabrza. Pierwszego z napastników śledczy zatrzymali już we wtorek. Kryminalnym nie przeszkodził nawet fakt, że sprawca zniszczył nagranie z kamery monitoringu w salonie gier.

Jak ustalili kryminalni 46-latek miał już na swoim koncie wieloletni pobyt za kratami w związku z dopuszczeniem się szeregu przestępstw takich jak kradzieże, włamania, rozboje i oszustwa. Dzisiaj mieszkaniec Tarnowskich Gór został doprowadzony do prokuratury. Kwestią czasu jest zatrzymanie drugiego ze sprawców. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. (KMP Zabrze)