“Wolontariusze Roku” wybrani. Kto odebrał nagrodę za nieodpłatną działalność społeczną?

W zabrzańskim Ratuszu w piątek wręczono wyróżnienia „Wolontariusz Roku”. W kategorii indywidualnej i zespołowej nagrodzeni zostali społecznicy działający na rzecz środowiska lokalnego.

Nagroda ma na celu uhonorowanie dobroczynnej działalności osób, które bez względu na wiek, wykształcenie czy stan zdrowia, pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Zabrza.

Tytuł przyznawany jest każdego roku w kategorii indywidualnej i zespołowej. Nominować można osoby fizyczne, które aktywnie prowadziły działania na zasadzie pracy społecznej.

Kandydatów zgłaszają instytucje publiczne, związki i stowarzyszenia, fundacje oraz inne osoby prawne, korzystające z pomocy wolontariuszy. Każda organizacja zgłasza jednego kandydata i jeden zespół.


W tegorocznej edycji, w kategorii indywidualnej, tytuł „Wolontariusza Roku” otrzymali:
Ewa Koper (Centrum Organizacji Pozarządowych),
Robert Teodorczak (Klub Jeździecki Maciejówka MOSiR Zabrze),
Antoni Strzoda (Stowarzyszenie FENIX).

W kategorii zespołowej tytuł „Wolontariusza Roku” otrzymali:
Renata Adamczyk i Beata Olejnik (Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca),
Halina Cyganek, Elżbieta Czajkowska, Jacek Czopek, Gabriela Kaczmarek, Beata Królak, Piotr Kruszewski, Marek Michalski, Jolanta Lewińska, Łucja Pal, Elżbieta Piwowarczyk, Krzysztof Stefanik, Marcin Stodułkiewicz, Waldemar Strzelecki i Sonia Zembrzycka (Forum Organizacji Pozarządowych Działających na rzecz Osób Niepełnosprawnych, Chorych i ich Rodzin pod nazwą „RAZEM” w Zabrzu),
Ryszard Partyka i Krzysztof Masiarek (Stowarzyszenie Centrum Integracji Osób Niepełnosprawnych KOLIBER).

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze