Włamanie do garażu przy ul. Piłsudskiego. Młodzi zabrzanie szybko wpadli w ręce policji

Troje młodych zabrzan w “biały dzień” włamało się do garażu przy ulicy Piłsudskiego. O sytuacji policję powiadomił właściciel – świadek zdarzenia – dzięki temu mundurowi mogli zatrzymać sprawców na gorącym uczynku. Za włamanie grozi im kara do 10 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w środę.

O godzinie 8:29 dyżurny z drugiego komisariatu otrzymał informację o osobach, które właśnie włamują się do garażu przy ulicy Piłsudskiego. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów ogniwa patrolowego drugiego komisariatu oraz nieumundurowanych wywiadowców z zabrzańskiej komendy. Na miejscu stróże prawa zastali właściciela, który przekazał informacje, że przed chwilą dwóch młodych mężczyzn i kobieta włamali się do jego garażu – poinformował sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Po ustaleniu rysopisu oraz kierunku ucieczki policjanci rozpoczęli ich poszukiwania, które zakończyły się sukcesem. Cała trójka włamywaczy została zatrzymana

– dodaje oficer prasowy.

Są to młodzi mieszkańcy Zabrza – kobieta w wieku 32 lat oraz jej młodsi koledzy w wieku 26 i 21 lat. Teraz zajmą się nimi policjanci z wydziału kryminalnego drugiego komisariatu. Czynności w sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze