Włamania na terenie ogródków działkowych w dzielnicy Zaborze. Policja zatrzymała podejrzanego

Kryminalni z zabrzańskiej trójki namierzyli i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Zabrza, który włamał się do dwóch altan na działkach i jednego pomieszczenia gospodarczego.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

W ostatnim czasie na terenie zabrzańskiej dzielnicy Zaborze doszło do kilku włamań. Sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej trójki. Dzięki wnikliwej analizie zgromadzonego materiału dowodowego oraz wykorzystaniu pracy operacyjnej, stróże prawa wytypowali i zatrzymali sprawcę tych przestępstw. 30-latek usłyszał 3 zarzuty, ale sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Policjanci ostrzegają oraz przypominają o kilku podstawowych zasadach jak zabezpieczyć swoje mienie na ogródku działkowym przed włamaniem.

Na działce nie powinniśmy pozostawiać wartościowych przedmiotów podczas naszej nieobecności. Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką lub innym ogólnodostępnym miejscu. Zabezpieczmy należycie drzwi i okna altanki. Sporządźmy listę przechowywanych przedmiotów, zanotujmy ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne – radzi Bijok.

Uważajmy na kręcących się w pobliżu działki ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą zaś spostrzeżenia mogą być przydatne gdyby doszło do włamania – podkreśla oficer prasowy.

Na teren ogródka działkowego nie należy wpuszczać bez uzasadnionych powodów nieznanych osób. Większość kradzieży dokonywana jest przez tzw. przygodnych znajomych.

Współdziałajmy zawsze z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich domek. Podczas ich nieobecności zainteresujmy się ludźmi kręcącymi się w pobliżu ich działki. Zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszenie mebli lub sprzętów przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów – dodaje rzecznik zabrzańskiej policji.

O włamaniu należy jak najszybciej powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997. – Nie dotykajmy niczego w domu, żeby nie zatrzeć śladów. Jeżeli jest to możliwe zapamiętajmy, jak najwięcej szczegółów, które pomogą w znalezieniu sprawców włamania – zaznacza Bijok.

(nmm)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze