Włamania do altanek na terenie ogródków działkowych. Podejrzani kradli nawet jedzenie

Dwaj młodzi zabrzanie zostali zatrzymani w związku z kradzieżami, do jakich dochodziło od pewnego czasu na terenie ogródków działkowych. Stało się to niedługo po zgłoszeniu o kolejnym włamaniu do altany. Za przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogródki działkowe, szczególnie w okresie zimowym, gdy nie są odwiedzane tak często, jak w lecie, stają się łatwym celem kradzieży…

We wtorek krótko przed 9:00 dyżurny Komisariatu III Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania na terenie ogródków działkowych przy ulicy Cegielnianej. Na miejsce skierowano dzielnicowego, policjantów pionu dochodzeniowego oraz pluton interwencyjny – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili rysopis potencjalnych sprawców, a kilka chwil później zatrzymali 21-latka i jego 20-letniego kolegę

– dodaje Bijok.

Mężczyźni mieli przy sobie skradzione przedmioty, głównie narzędzia, ale również jedzenie. Teraz ich sprawą zajmą się śledczy z trzeciego komisariatu. Czynności w sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze