“Wielkie przeboje wielkiego ekranu” w Filharmonii Zabrzańskiej na zakończenie sezonu

“Wielkie przeboje wielkiego ekranu” to tytuł koncertu, który Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej zagra na zakończenie tegorocznego sezonu artystycznego. Koncert tradycyjnie z pulpitu dyrygenckiego poprowadzi dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej Sławomir Chrzanowski.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek, 11 czerwca, o godzinie 18:00.

Wśród bogatego repertuaru znajdą się m.in. utwory z tak znanych produkcji filmowych jak: “Śniadanie u Tiffany’ego”, “Różowa Pantera”, “Forrest Gump”, “James Bond” i inne. Nie zabraknie też kompozycji z polskich, kultowych filmów – tego wieczoru zabrzmi m.in. muzyka Wojciecha Kilara z “Ziemi obiecanej”.


Piątkowym koncertem Filharmonia zakończy oficjalnie 71. sezon artystyczny. Sezon wyjątkowy, bo naznaczony pandemią i ograniczeniami wprowadzanymi w naszym kraju związku z sytuację epidemiczną.

Przez kilka miesięcy nie mogliśmy się spotkać i posłuchać na żywo wspaniałych koncertów zabrzańskich muzyków. Odpowiedzią przygotowaną dla wiernych melomanów były jednak koncerty transmitowane online, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy przypominają, iż koncert odbędzie się w obowiązującym standardzie sanitarnym.

Filharmonia Zabrzańska, Zabrze 41-800, Park Hutniczy 7. Bilety można nabyć tu: http://filharmonia.zabrze.pl/bilety/
(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze