Wiadukty nad DK 88 i torami PKP oficjalnie oddane do użytku kierowców. Inwestycja za 8 mln zł

Dobiegły końca prace na wiadukcie nad DK 88 w pobliżu Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji. Obiekt, który znajdował się w złym stanie technicznym, wymagał gruntownego remontu dla bezpieczeństwa kierowców, rowerzystów i pieszych.

Dzięki wartej blisko 8 milionów złotych inwestycji wiadukt ten będzie służyć przez dziesięciolecia.

Oficjalny odbiór robót dla zadania „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu al. Korfantego nad DK88 i torami PKP” zorganizowano w poniedziałek, w Zabrzańskim Kompleksie Rekreacji AQUARIUS KOPERNIK przy al. Wojciecha Korfantego 18.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB – PODBESKIDZIE” Sp. z o.o. ze Skoczowa, a ich wartość wyniosła ponad 7,9 mln zł.

W ramach przebudowy wykonano m.in. roboty rozbiórkowe, zbrojenie filarów i kap chodnikowych, wymianę łożysk i blach nadłożyskowych, nawierzchnie żywiczne, zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych, dylatacje modułowe, balustrady, bariery drogowe, a także nawierzchnię asfaltową.

Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu

Pełne otwarcie wiaduktów (wraz z łącznicami) dla ruchu Miejski Zarząd Dróg zapowiadał na 23 listopada i uprzedzał o zmianie organizacji ruchu w tym rejonie, co stało się po uwagach od użytkowników, które potwierdziła także policja.

Zlikwidowany został lewoskręt na wysokości Marketu OBI (zjazd z alei Korfantego na DK88). Dojazd do łącznicy Al. Korfantego z DK88 w kierunku Gliwic jest możliwy wyłącznie przez rondo im. Żołnierzy – Górników (u zbiegu ulic Mielżyńskiego, Bruno i Al. Korfantego).

Z kolei wyjazd z DK88 w Al. Korfantego jest możliwy tylko w prawo (czyli w kierunku Centrum).

(żms)/UM Zabrze, MZD Zabrze
fot. UM Zabrze