Weber Grills za dwa tygodnie oficjalnie otworzy w Zabrzu swój oddział. Zatrudni nawet 500 osób

Weber-Stephen Products, amerykański producent wiodącej na świecie marki grilli rok temu rozpoczął budowę nowego zakładu na terenie strefy ekonomicznej w Zabrzu. Fabryka jest już gotowa. Wkrótce rozpocznie działanie.

Weber Grills za dwa tygodnie oficjalnie otworzy w Zabrzu swój oddział – ubiegało się o niego wiele europejskich miast. Firma już teraz zatrudnia 130 osób, a docelowo planuje utworzyć nawet 500 miejsc pracy.

To wielka radość, że uzbrojone przez nas tereny inwestycyjne zapełniają się w takim tempie. Nieruchomości w strefie zakupiło 33 inwestorów, a 19 już rozpoczęło produkcję. Zainwestowali dotąd ponad miliard złotych i zatrudnili około 1500 osób. Do sprzedania pozostała nam ostatnia działka – komentuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.

Weber-Stephen Products powstał w 1952 roku wraz z wynalezieniem rewolucyjnego grilla Weber® Kettle Grill.

Kilkadziesiąt lat później, Weber nadal udowadnia swoje oddanie doskonałemu grillowaniu. Stale wprowadza innowacje, nowe produkty i techniki, a także zapewnia fachową wiedzę, aby umożliwić swoim lojalnym fanom „odkrywanie tego, co jest możliwe”.

(żms)/Małgorzata Mańska-Szulik (FB), UM Zabrze
fot. Małgorzata Mańka-Szulik (FB)