W Zabrzu dostępne są rowery miejskie nowej generacji. Przez kwadrans można korzystać za darmo

Pojawiła się możliwość wypożyczania rowerów miejskich w Zabrzu, te jednak nie stoją już na stacjach. ZRM obejmuje obecnie 60 rowerów rozlokowanych w 13 strefach.

Zmienił się operator zabrzańskiego systemu, teraz swoje usługi oferuje firma ROOVEE.

16.09.2020 to data, którą zapamiętamy na długo. Dokładnie tego dnia razem ze startem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu po raz pierwszy nasze stacje i jednoślady pojawiły się na terenie miasta Zabrze. Serdecznie witamy kolejną miejscowość na naszej rowerowej mapie Polski – napisał nowy operator zabrzańskiego roweru miejskiego w mediach społecznościowych.


Aby skorzystać, należy pobrać aplikację ROOVEE na telefon i założyć konto, następnie zasilić konto minimalną kwotą 10 zł. Ostatnim krokiem jest zeskanowanie QR kodu z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i… można jechać. Po zakończeniu jazdy wystarczy zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła.

Rower można wypożyczyć również bez aplikacji.

Pierwsze 15 minut masz za darmo, za kolejne minuty zapłacisz zgodnie z cennikiem. Zwróć rower w strefie ZRM-ROOVEE PARK, a nie poniesiesz dodatkowej opłaty (szczegóły w regulaminie)

– czytamy na stronie operatora ZRM.

Powyżej 15 minut, do godziny jazda kosztuje 1 zł, druga godzina kosztuje 2 zł, trzecia 3 zł, czwarta i kolejna – 4 zł. Maksymalny czas wypożyczenia wynosi 12 godzin. Za pozostawienie roweru poza strefą ZRM-ROOVEE PARK pobierana jest opłata 10 zł.

Można też zyskać darmowe przejazdy. Operator przewidział 5 zł gratyfikacji za odstawienie roweru stojącego poza strefą ZRM-ROOVEE PARK do strefy ZRM-ROOVEE PARK.

Więcej informacji, mapę oraz regulamin znajdziemy na stronie https://zabrzanskirowermiejski.pl/.

fot. scr ZRM

(żms)
fot. Roovee