W sobotę w Zabrzu zatrzymano 3 mężczyzn w sprawie zabójstwa. W niedzielę odkryto zwłoki

W lesie widocznym na zrzucie ekranu znaleziono w niedzielę zwłoki

Na terenie Biskupic zatrzymano w sobotę trzech mieszkańców Pomorza. Akcja służb miała związek ze śmiercią mężczyzny, którego zwłoki odkryto… następnego dnia.

7 grudnia na terenie Słupska oraz Zabrza zostało zatrzymanych łącznie 9 mężczyzn, którzy mogą być w to zamieszani.

Zamordowany to mieszkaniec Lęborka, Wojciech N. Jego ciało ujawniono 8 grudnia w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce w powiecie słupskim. Ostatnio widziany był 2 grudnia – początkowo, w związku z zaginięciem poszukiwali go lęborscy policjanci. Później włączyły się w to inne jednostki.

– Dokonane zatrzymania zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku i były one poprzedzone szeregiem ustaleń realizowanych na terenie kilku miejscowości województwa pomorskiego – przekazuje rzecznik słupskiej prokuratury okręgowej, Paweł Wnuk.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy Słupska oraz Trójmiasta, w większości bardzo dobrze znani Policji z uwagi na ich wcześniejszą karalność oraz powiązania ze światem przestępczym.

– Trójce spośród zatrzymanych mężczyzn zostały przedstawione zarzuty udziału w zabójstwie Wojciecha N. Prócz tego części zatrzymanych zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków, posiadania broni palnej gazowej, bądź zarzuty utrudniania śledztwa oraz zacierania śladów przestępstwa – dodaje Wnuk.

Po przeprowadzonych przesłuchaniach zatrzymanych osób, słupska Prokuratura w poniedziałek zdecydowała o skierowaniu do Sądu Rejonowego przeciwko czterem zatrzymanym mężczyznom wniosku o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec innych podejrzanych prokurator wprowadził środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, dozoru policji lub poręczenia majątkowego. Sąd na to przystał.

– Po rozpoznaniu niniejszych wniosków, Sąd w dniu 10 grudnia zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 i 2 miesięcy wobec wszystkich podejrzanych, co do których taki wniosek został złożony – mówi rzecznik prokuratury w Słupsku.

Wszyscy występujący w sprawie podejrzani nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Za popełnienie zbrodni zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(żms)/Prokuratura okręgowa w Słupsku
fot. scr. Google Maps