W samochodzie miał skręta, przy sobie kolejną działkę. Zatrzymano zabrzanina, prowadził pod wpływem


Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który kierował pod wpływem narkotyków. Kontrola kierowcy wykazała dodatkowo, że miał przy sobie marihuanę.

We wtorek krótko przed godziną 20:00 policjanci z zabrzańskiego zespołu wywiadowczego, na ulicy Tarnopolskiej zatrzymali kierującego pod wpływem amfetaminy i marihuany. Pojazd jechał, nie zachowując stosownego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy zdecydowali o kontroli kierującego oplem – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

25-letni zabrzanin na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci po krótkiej rozmowie zaczęli podejrzewać, że kierujący może posiadać przy sobie narkotyki. W czasie kontroli policjanci przy kierującym znaleźli działkę z zawartością suszu, a w samochodzie tzw. skręta

– dodaje Bijok.


Badanie przeprowadzone przez technika kryminalistyki wykazało, że zabezpieczony środek to marihuana. Natomiast test wykonany narkotesterem wskazał, że kierujący może być pod wpływem amfetaminy i marihuany.

Jego krew policjanci zabezpieczyli do badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany, teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – podsumowuje oficer prasowy.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze