W Parku 12 c będzie się sporo działo. Spotkanie z Reksiem, eko warsztaty, a nawet podziemne zwiedzanie

Propozycją dla całych rodzin jest happening czytelniczo-podróżniczo-podziemno-naziemny, który odbędzie się w Parku 12 C. Wydarzenie zaplanowano na najbliższą sobotę, 14 maja.

„Pociąg do książek” organizowany jest w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowe.

Nie zabraknie autorów znanych i lubianych przez dzieci – Grzegorza Kasdepke oraz Piotra Sochy. Całodniowa impreza wypełniona będzie atrakcjami literackimi i plastycznymi.

Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty plastyczne, wykonanie linorytów oraz przypinek. Starsi będą mogli własnoręcznie stworzyć sobie ekotorby z wybranym wzorem. Natomiast polana przeniesie nas w czasie, do dawnych gier i zabaw, które prowadzić będzie Stowarzyszenie Zabytkowych Rowerów.


Nie zabraknie też wydarzeń przygotowanych specjalnie dla miłośników książek. Tych organizatorzy zapraszają do książkowej przychodni, w której każdy znajdzie na pewno lekarstwo na wszystko.

W trakcie imprezy będzie także możliwość zwiedzania podziemi Sztolni Królowa Luiza.

Gościem specjalnym będzie bajkowy Reksio, z którym każdy uczestnik będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Start imprezy – sobota, 14 maja, o godzinie 10:00.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze