W COP trwa zbiórka darów dla Ukrainy. Nadal można pomóc przekazując produkty lub środki

Ukraina nadal walczy, a koniec konfliktu zbrojnego na terenie tego kraju wydaje się sprawą odległą. Jeśli więc chcecie wspomóc naszych sąsiadów rzeczowo lub materialnie, przypominamy, co zrobić by pomoc trafiła w odpowiednie miejsce.

Od początkurosyjskiej agresji w Ukrainie siedziba Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu jest punktem, do którego docierają dary rzeczowe przekazywane z myślą o obywatelach Ukrainy zarówno przez osoby indywidualne, jak i stowarzyszenia. Trafiają tu także transporty z pomocą z zagranicy, m.in. od naszych przyjaciół z miast partnerskich.

Potrzeb jest jednak dużo i pracownicy COP zapraszają nadal do współpracy zarówno wolontariuszy, jak i tych, którzy chcą wesprzeć Ukraińców w konkretny sposób.

Do siedziby COP przy ul. Brodzińskiego 4 można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.), środki higieniczne, proszki, bieliznę, pościel itp. Przyjmowane są tylko artykuły nowe. Punkt czynny jest codziennie w dni powszednie od godziny 9:00 do godziny 18:00. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.

Subkonto, gdzie wpłacać można darowizny na rzecz obywateli Ukrainy

Dla zapewnienia kompleksowej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wojny trwającej w Ukrainie miasto przygotowało specjalne subkonto na rachunku Urzędu Miejskiego. Wszystkie zainteresowane osoby oraz firmy będą mogły wpłacać tam darowizny na rzecz obywateli Ukrainy. W pierwszej kolejności fundusze te przekazane zostaną na zakup środków medycznych dla szpitala w Równem, gdzie trafiają poszkodowani w wyniku działań wojennych. Wpłaty dokonywane w walutach obcych będą przewalutowane automatycznie według kursów z tabeli.

Wpłat należy dokonywać korzystając z poniższych danych:

  • Miasto Zabrze, 41-800 Zabrze, ul. Powstańców Śląskich 5-7, Tytuł przelewu: „Darowizna na pomoc dla Ukrainy”.
  • Przelewy krajowe na numer rachunku: 03 1050 1070 1000 0090 3268 5357,
  • Przelewy zagraniczne na numer rachunku IBAN: PL03 1050 1070 1000 0090 3268 5357.
  • Dodatkowe dane do przelewów zagranicznych Kod BIC Swift ING Banku Śląskiego: INGBPLPW.
  • Rachunek obsługiwany jest przez ING Bank Śląski S.A.

    (żms)/UM Zabrze
    fot. UM Zabrze/Paweł JaNic Janicki