Uporczywie nękał swoich rodziców, łamał zakaz zbliżania. 26-latek na 3 miesiące trafił do aresztu

26-latek podejrzany o uporczywe nękanie, zniszczenie mienia, znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami oraz złamanie zakazu sądowego 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Wcześniej niemal na gorącym uczynku został zatrzymany przez policjantów z trójki.

Wydarzenia miały miejsce kilka dni temu.

26-latek był już znany policjantom ze stosowania przemocy wobec rodziny. Od marca bieżącego roku miał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodzicami, którego jak się okazało, nie przestrzegał. 25 maja policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące awantury wszczętej przez 26-letniego mężczyznę – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Jak ustalili mundurowi, podczas awantury mężczyzna zniszczył swojej matce telefon, rzucając nim o ziemię. Oprócz tego wyszło na jaw, że nie przestrzega on wydanego przez sąd zakazu kontaktowania się i zbliżania do rodziców.

Przez cały okres trwania zakazu mężczyzna stale nachodził ich w mieszkaniu oraz nocował na klatce schodowej. Podczas powtarzających się najść i awantur stosował przemoc psychiczną i fizyczną

– dodaje oficer prasowy.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający uporczywe nękanie oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami.

Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna ponownie może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonych, dlatego wystąpili z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt – przekazuje Bijok.

26-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Na wniosek policji i Prokuratora Rejonowego, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px