Ukradł w sklepie alkohol, następnie groził ochroniarzowi – mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów z II komisariatu. 31-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w jednym z marketów przy ul. Gdańskiej.
– 31-latek ukradł w sklepie butelkę alkoholu. Kiedy uciekał, został ujęty przez ochroniarza, który chciał go zatrzymać i odebrać towar. Wtedy 31-latek zaczął grozić pracownikowi sklepu rozbitą butelką. Na miejsce wezwano policjantów z Komisariatu II Policji w Zabrzu. Sprawca kradzieży rozbójniczej został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.
31-latek z Zabrza wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją prokuratury na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
(żms)/KMP Zabrze
fot. px/zdjęcie poglądowe