Uderzył policjanta kluczem francuskim, groził mu pistoletem gazowym. 40-latek z 3 zarzutami

40-letni zabrzanin dopuścił się ataku na policjanta – uderzył go kluczem francuskim oraz wyciągnął w jego kierunku pistolet gazowy. Nie pomogło mu to w ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości, a wręcz pogorszyło jego sytuację.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem przy ulicy Goethego.

W trakcie patrolu wywiadowcy z zabrzańskiej komendy zauważyli mężczyznę, który w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Mężczyzna rozpoznał policjantów i zaczął przed nimi uciekać. Policjanci podjęli pościg, w którego trakcie musieli się rozdzielić. Kiedy jeden z policjantów dogonił mężczyznę, ten uderzył go kluczem francuskim, po czym dalej uciekał. Jednak policjant nie odpuścił i kontynuował pościg za mężczyzną, który w tym momencie dopuścił się czynnej napaści na policjanta – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Kiedy ponownie go dogonił, mężczyzna wyciągnął w jego kierunku, pistolet gazowy i zagroził jego użyciem. Jednak nie zdołał tego zrobić, ponieważ został skutecznie obezwładniony przez stróża prawa

– dodaje oficer prasowy.

W trakcie przeszukania przy mężczyźnie znaleziono ostrą amunicję kaliber 9 mm. 40-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskiej komendy, którzy ustalili, iż mężczyzna kilka dni wcześniej usiłował włamać się do piwnicy w jednym z bloków w centrum miasta. Zatrzymany łącznie usłyszał 3 zarzuty, dotyczące: czynnej napaści na funkcjonariusza, nielegalnego posiadania amunicji oraz usiłowania włamania – relacjonuje Bijok.

Zabrzańska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt na 3 miesiące.

Przypomnijmy – policjant, będąc funkcjonariuszem publicznym, jest w specjalny sposób chroniony przepisami prawa. Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów grozi kara do 10 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot., wid. KMP Zabrze