Uczczą Święto Niepodległości rozgrywając 24-godzinny turniej. Będą dmuchańce i koncert

Około 60 drużyn piłkarskich, w różnych kategoriach wiekowych, zmierzy się w hali zabrzańskiego MOSiR-u w trakcie IV edycji 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości. Rozgrywki rozpoczną się w piątek, 10 listopada, o godzinie 14:00, a zakończą następnego dnia o 17:00.

Podczas imprezy zarówno młodzi, jak i dojrzali zawodnicy mają możliwość uczcić wyjątkową datę – 11 listopada – będącą symbolem odzyskania niepodległości przez Polskę. Turniej stanowi również znakomitą okazję do pielęgnowania wartości patriotycznych oraz kultury historycznej. W poprzedniej edycji turnieju wzięło udział około 700 uczestników, reprezentujących ponad 50 zespołów. Przez pełne 24 godziny rywalizowali w meczach piłki nożnej oraz teqballa.

Koncept 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości zyskał uznanie zarówno wśród młodszych, jak i starszych zawodników.

Wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co potwierdza liczba zgłoszeń. Zawody odbędą się w 9 kategoriach wiekowych (U-8, 9, 10, 12, 14, 18, seniorzy, oldboje, goście), w tym 40 drużyn dziecięcych.

W programie zawodów znajdzie się również pokaz TEQBALLA, w którym wezmą udział reprezentanci Polski – medaliści tegorocznych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Po ceremonii zakończenia odbędzie się koncert rockowego zespołu ze Słowacji – Milano. Przewidziane są także dodatkowe atrakcje, takie jak dmuchańce, mobilne boisko czy możliwość oceny cech motorycznych.

(żms)/UM Zabrze
fot. MOSiR Zabrze (FB) – zdjęcie z ubiegłorocznego turnieju