Tytani Społeczni Zabrza. Uhonorują organizacje, które działają mimo pandemii koronawirusa

fot. UM Zabrze

Rusza IV edycja plebiscytu Tytani Społeczni Zabrza, organizowanego przez Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Zabrzu. W tym roku ma charakter szczególny – bo związany z pandemią koronawirusa.

W bieżącym roku pandemia COVID-19 wpłynęła nie tylko na działania dotychczas prowadzone przez organizacje pozarządowe, ale też na podjęcie przez nie nowych wyzwań i aktywności. Chodzi tu o zadania, których przed pandemią dana organizacja nie prowadziła, a w konsekwencji bieżącej sytuacji zdecydowała się je podjąć – czy to wobec swoich dotychczasowych, czy też nowych grup odbiorców – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Organizacje pozarządowe jako inicjatywy społeczne i oddolne, działające w dużej mierze w oparciu o wolontariat i społeczne zaangażowanie, są bardzo wrażliwe na zmiany w otoczeniu. Część stowarzyszeń i fundacji prowadzi swoje dotychczasowe działania, inne je zmodyfikowały, ograniczyły bądź zawiesiły.


W tym roku plebiscyt ma na celu uhonorowanie organizacji pozarządowej, która pomimo pandemii COVID-19 podejmuje istotne i zróżnicowane wyzwania społeczne oraz działania na rzecz zabrzańskiej społeczności lokalnej.

Propozycje w kategorii ORGANIZACJA POZARZĄDOWA ROKU 2020 mogą zgłaszać wyłącznie organizacje pozarządowe zarejestrowane i działające na terenie Zabrza.

Każda zabrzańska organizacja pozarządowa powinna zgłosić po trzy propozycje, przyznając zgłaszanym punkty i typując tym samym laureatów 1., 2. i 3. miejsca. Za 1. miejsce przysługują 3 pkt., za 2. miejsce – 2. pkt., za 3. miejsce – 1 pkt. W plebiscycie zwycięży organizacja z największą liczbą punktów. WAŻNE – nie można głosować na swoją własną organizację.

Termin składania zgłoszeń upływa 15 grudnia o godzinie 14:00. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi do 31 grudnia. Nagrodzeni laureaci plebiscytu otrzymają tytuł Tytana Społecznego Zabrza 2020.

Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Zabrzu przyjmuje zgłoszenia:

– drogą elektroniczną – e-mail: cop@um.zabrze.pl
– osobiście – COP, ul. Brodzińskiego 4, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00;
– listownie – na adres: Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Brodzińskiego 4, 41-800 Zabrze. Decyduje data dotarcia wniosku do COP-u.

(żms)/UM Zabrze