Tu powstanie Punkt Szczepień Masowych. Codziennie przyjmować będzie nawet 800 osób

fot. Handballzabrze.pl

Miasto wspólnie z Kardio-Med Silesia przygotowuje Punkt Szczepień Masowych. Zgodnie z planem, jego wydajność dzienna wyniesie 800 dawek szczepionki dziennie, a miesięcznie około 20 tysięcy.

Równocześnie będą funkcjonować dotychczasowe punkty, które są w stanie zaszczepić około 800 osób tygodniowo, czyli blisko 2500 osób na miesiąc.

W miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców muszą powstać minimum dwa punkty szczepień, których wydajność dzienna wyniesie co najmniej 500 szczepień dziennie (w każdym punkcie). Jeden z nich funkcjonować będzie na podstawie istniejącego już punktu (PWDL – Populacyjny Punkt Szczepień), a drugi to tzw. Punkt Szczepień Masowych (PSM), który każde miasto musi zorganizować.


PSM w Zabrzu powstanie w budynku Hali „Pogoń”. Będzie miał niezależne wejścia i wyjścia w wydzielonej części obiektu.

To pozwoli na niezakłócone kontynuowanie działań prowadzonych na hali. Przygotowanie budynku polega m.in. na montażu ścianek modułowych oraz dostosowaniu instalacji światłowodowej i elektrycznej w zakresie doprowadzenia mediów.

Planowane jest utworzenie czterech zespołów kwalifikacyjnych i szczepiennych, w których skład wejdą m.in.: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. Punkt ma pracować 10h/dobę, sześć dni w tygodniu. Planowana data uruchomienia to 19 kwietnia br.

(żms)/UM Zabrze
Fot. Handballzabrze.pl