Trzecia edycja Rajdu Śmiercioodpornych już w niedzielę

rhdr

Fantastyczna atmosfera, cały dzień na motocyklu, 30 wyjątkowych zadań rozrzuconych po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi motocyklistami, ale także z własnymi słabościami – to może Wam zagwarantować trzecia edycja Rajdu Śmiercioodpornych.

Rajd rozpocznie się 12 maja o godz. 14.00 na pl. Warszawskim w Zabrzu. Uczestnictwo jest całkowicie darmowe. W zmaganiach uczestnicy mogą brać udział na motorowerach (skuterach), maksiskuterach, motocyklach wszystkich pojemności i typów.

Na czym polega Rajd Śmiercioodpornych?

To impreza dla każdego fana jednośladów, bez względu na posiadany motocykl czy motorower, który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić niedzielę popołudnie. Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 14. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje trzydzieści punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.


Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego, a metę wyznaczyliśmy w Parku 12C. A to jest miejsce łączące wymiar edukacyjny i rozrywkowy. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza 43 w Zabrzu (wjazd przy ulicy Mochnackiego) nad dawną kopalnią szkoleniową. Park 12 C to interaktywna wystawa składająca się z urządzeń i wynalazków wykorzystujących siłę czterech żywiołów. W dalszej części parku 12C znajduje się także strefa rozrywkowa gwarantująca wypoczynek przy grillu. Finał uświetni występ zespołu Blue Dragonfly, który zaserwuje moc blues-rockowych klimatów.

Rajd organizują: Stowarzyszenie Śmiercioodporni, MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego, Park 12C

Liczba miejsc w części rywalizacyjnej jest ograniczona. Uczestnictwo w niej wymaga wcześniejszego zapisu w dniu imprezy, przed odprawą dla uczestników.