Trwa montaż instalacji lodowiska miejskiego. Wiadomo, kiedy obiekt rozpocznie działanie

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasto przygotowuje w sąsiedztwie ratusza lodowisko, które uruchomione zostanie w Mikołajki – 6 grudnia. Przy udekorowanym instalacjami świetlnymi obiekcie dostępna będzie wypożyczalnia łyżew.

Zabrzanie jak co roku będą mogli skorzystać ze specjalnej ulgi zarówno przy wejściu na obiekt, jak i wypożyczaniu sprzętu. Lodowisko zgodnie z planem będzie działać do końca lutego, aby młodzież mogła korzystać z niego w czasie ferii zimowych.

Lodowisko usytuowane będzie podobnie jak w roku ubiegłym przy ul. Powstańców Śląskich. Będzie czynne codziennie, od godziny 10:00 do godziny 21:00.

Korzystający z tafli będą mogli również na miejscu wypożyczyć łyżwy. Każdego dnia, w godzinach 13:00 – 14:00, zaplanowano przerwę techniczną.


Lodowisko będzie liczyło 300 m kw. powierzchni. Realizator przedsięwzięcia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu zapewnia, że korzystanie z niego będzie bezpieczne. Pracownicy dopilnują, by liczba jeżdżących na łyżwach gwarantowała zachowanie koniecznego w dobie epidemii koronawirusa dystansu.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze