Tragiczny wypadek na ulicy Moniuszki. Nad ranem samochód uderzył w betonowy płot

Jedna osoba zginęła, dwie inne trafiły do szpitala – to bilans tragicznego wypadku, do jakiego doszło w sobotę, 6 sierpnia, nad ranem na ulicy Stanisława Moniuszki.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęła do straży pożarnej o godzinie 4:44. Na miejsce wypadku zadysponowane zostały 3 zastępy PSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do uderzenia samochodu osobowego w betonowe ogrodzenie posesji. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Dwie osoby opuściły pojazd o własnych siłach, a nieprzytomny kierowca znajdował się wewnątrz pojazdu – relacjonuje rzecznik PSP w Zabrzu, st. kpt. Wojciech Strugacz.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz niezwłocznemu udzieleniu pomocy dwóm przytomnym mężczyznom, a także przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydostali nieprzytomnego kierowcę

– dodaje Strugacz.

Strażacy wspólnie z pogotowiem ratunkowym rozpoczęli reanimację nieprzytomnego mężczyzny. Niestety, pomimo po bardzo długiej próby przywrócenia mu czynności życiowych, poszkodowanego nie udało się uratować.

W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu zdarzenia, a dwie zostały przetransportowane do szpitala – podsumowuje rzecznik PSP w Zabrzu. Działania zakończono o godzinie 06:32.

(żms)/PSP Zabrze
fot. PSP Zabrze