Tragiczny wypadek na przejściu. Kierowca TIRa nie zauważył, że nie wszyscy zeszli z jezdni?

Tragiczny wypadek – na „pasach” zginął 77-letni mężczyzna. Wstępne ustalenia policji wskazują, że kierujący TIRem nie upewnił się, czy wszystkie osoby opuściły przejście dla pieszych i ruszył, potrącając starszego człowieka.

Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicy Krakowskiej w Zabrzu.

Wczoraj krótko po 17, przy ulicy Krakowskiej 87 w Zabrzu doszło do śmiertelnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 77-letni mężczyzna, który wszedł na przejście dla pieszych, został potrącony przez 53-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który zatrzymał się na pasach, jednak ruszając, nie upewnił się, czy wszystkie osoby opuściły przejście dla pieszych – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W wyniku zdarzenia 77-latek poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z drogówki i technik kryminalistyczny. Czynności w sprawie trwają

– dodaje Bijok.

Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 266, 47 8543 200 lub najbliższą jednostką policji.

(żms)/KMP Zabrze
fot. portal zabrze112.pl/KMP Zabrze