Tragiczny wypadek motocyklisty na zabrzańskim odcinku DTŚ


Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na Drogowej Trasie Średnicowej. W wyniku zdarzenia motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku drogowego doszło w sobotę 18 maja kilkanaście minut po godzinie 1:00 na zabrzańskim odcinku DTŚ. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący Hondą CBR, który jechał od strony Gliwic w kierunku Katowic, w rejonie zjazdu na zabrzańską dzielnicę Zaborze uderzył w bariery energochłonne, a następnie w znak drogowy i latarnię.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Niestety, motocyklista, mieszkaniec Zabrza, poniósł śmierć na miejscu.[/perfectpullquote]

W rejonie zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, a także technik kryminalistyczny. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i kulturę jazdy – zadbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, a także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.


(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze