Teren po KWK Makoszowy zostanie sprzedany i zagospodarowany do nowych funkcji. Podpisano umowę

Teren po byłej Kopalni Makoszowy zostanie zagospodarowany. SRK sprzeda prywatnemu inwestorowi 6 działek oraz budynki i budowle. To szansa na nowe miejsca pracy. Przyszłym nabywcą jest jeden z liderów w branży automotive.

Transakcja wpisuje się w zupełnie nową politykę SRK w kwestii gospodarowania majątkiem. W tym celu odblokowywane są pokopalniane tereny, aby spółka mogła aktywnie uczestniczyć w procesie Sprawiedliwej Transformacji regionu – informuje Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

We wtorek, 16 kwietnia, podpisana została warunkowa umowa sprzedaży. Nabywcą ma zostać jest STS LOGISTIC Sp. z o.o., należąca do holdingu CLIP Group S.A.

To grupa podmiotów prowadząca działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących, działająca między innymi w branży automotive. W najbliższym czasie zostanie podpisana finalna umowa sprzedaży – dodaje SRK.

Na obszarze 50 hektarów firma Clip Group uruchomi nowoczesny i proekologiczny terminal intermodalny. Dzięki inwestycji powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.

W ofercie są działki o łącznej powierzchni blisko 50 hektarów. To pierwsza sprzedaż łączona, poprzez zawarcie porozumienia z inną spółką sektora górniczego – w tym przypadku JSW KOKS S.A.

Majątek SRK stanowiło 6 działek gruntu o powierzchni blisko 30 ha, 31 budynków i budowli oraz drobna infrastruktura. Z kolei JSW KOKS S.A. oferowało 2 działki gruntu o łącznym obszarze prawie 20 ha. Celem takiego działanie jest racjonalne zagospodarowanie poprzemysłowego terenu.

(żms)/SRK, UM Zabrze
fot. UM Zabrze