Tajemnicza paczka odkryta na dachu Zakładu Karnego w Zabrzu. Służba więzienna udaremniła “przerzut”


Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu kilka dni temu udaremnili przedostanie się na teren jednostki narkotyków i innych niedozwolonych przedmiotów.

17 czerwca funkcjonariusze w wyniku prowadzonych czynności profilaktycznych ujawnili na dachu jednego z budynków pakunek zawierający: środki odurzające, strzykawki, igły oraz tusz do tatuowania. Wstępne badanie ujawnionych substancji wykazało obecność marihuany i amfetaminy. Biały proszek o wadze ponad 5 gram oraz ponad 4 gramy zielonego suszu zostały niezwłocznie przekazane policji – przekazuje ppor. Katarzyna Jabłońska z Zakładu Karnego w Zabrzu.

Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych. Codziennie dokonują licznych kontroli m.in.: pomieszczeń, w których przebywają skazani, pojazdów wjeżdżających na teren jednostki, dostarczanych paczek oraz zabezpieczeń techniczno – ochronnych.


W trakcie realizacji tych zadań korzystają z różnych urządzeń tj.: ręcznego wykrywacza metali, lustra inspekcyjnego, skanera rentgenowskiego do prześwietlania paczek i bagażu oraz bramowego wykrywacza metali

– dodaje Jabłońska.

Połączenie rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy z wykorzystaniem urządzeń technicznych, jak również sprawny przepływ informacji pomiędzy funkcjonariuszami różnych działów przynosi wymierne efekty oraz pozwala na zachowanie bezpieczeństwa i porządku w jednostce. Potwierdza to udaremniona próba przemytu.

(nmm)/ZK Zabrze(sw.gov.pl)
fot. ZK Zabrze